Światło jest niezbędne dla życia człowieka: pobudza naturalne procesy regeneracyjne, stymuluje przemianę materii komórki, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia krążenie krwi.
Terapia światłem jest jedną z najstarszych metod terapeutycznych stosowanych w leczeniu różnych stanów zdrowotnych. Poszczególne kolory światła wpływają na stan snu lub czuwania organizmu. Mogą wpływać na ciśnienie krwi lub na nastrój, zmieniając poziom neurohormonów, a czasem również na drodze neuronalnej i bezpośredniej wpływać na aktywność stanów zapalnych i system odpornościowy (immunologiczny) organizmu.
Jak światło LED działa na skórę?
Terapia światłem Led przynosi wiele korzyści – począwszy od działania łagodzącego, przeciwzapalnego i przeciwbakteryjnego po działanie stymulujące fibroblasty oraz poprawiające ukrwienie tkanek..
Efekty działania na skórę :
- poprawa ukrwienia skóry,
- ujędrnianie i spowolnienie starzenia,
- stymulacja procesów regeneracyjnych w skórze
- utrzymanie elastyczności skóry, działanie antiaging.
- eliminacja wolnych rodników
- zwiększenie absorpcji substancji czynnych z preparatów
- pobudzenie przemiany materii i usuwania wody
- pobudzenie wzrostu włosów
- ukojenie i uspokojenie skóry po zabiegach medycyny i kosmetologii estetycznej
- przyspieszenie gojenia ran i redukcja bólu.
Schorzenia w jakich wspiera i leczy światłoterapia:
- cellulit
- rozstępy
- blizny po operacyjne
- terapia wypadania włosów
- oznaki starzenia skóry
- trądzik
- bielactwo
- egzema
- łuszczyca
Zabieg polega na naświetlaniu twarzy przez 10 do 20 minut światłem emitowanym przez diody LED o odpowiednio dobranych parametrach. Zabieg jest zupełnie bezbolesny.
Dla osiągnięcia efektów wykonuje się serię 10 – 20 zabiegów, co 2 – 3 dni.
Światło LED w terapii wypadania włosów.
Terapia LED na włosy stosowana jest w różnych postaciach łysienia i wypadania włosów. Najlepsze efekty przynosi w połączeniu z innymi zabiegami tj. mezoterapia skóry głowy.
Terapia LED na włosy wykorzystuje rewolucyjne zastosowanie fotomodulacyjnych właściwości światła LED. Podczas całkowicie bezbolesnego, relaksującego zabiegu, trwającego od kilku do kilkunastu minut, skóra zostaje poddana fotomodulacyjnemu działaniu światła LED o ściśle określonej długości fali, dzięki czemu oddziaływując na metabolizm i procesy biochemiczne komórek, pozwala na poprawę funkcjonowania, stymulację wzrostu i zahamowanie procesów degeneracyjnych, a tym samym sprzyja zahamowaniu utraty włosów oraz poprawie ich jakości.
Charakterystyczną cechą urządzenia do fototerapii włosów jest to, że wykorzystuje ono jednocześnie kilka długości fal:
- Światło fioletowe i niebieskie – wykazuje działanie antybakteryjne, bakteriobójcze, łagodzi stany zapalne, działa powierzchownie na poziomie naskórka.
- Światło żółte – działa głębiej, nie tylko na poziomie naskórka, ale również w obrębie skóry właściwej. Ma działanie łagodzące podrażnienia. Pobudza fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu, elastyny, zwiększa syntezę kolagenu w skórze. Wzmacnia ściany naczyń włosowatych. Przynosi dobre efekty w walce z łupieżem suchym i nadmiernie łuszczącym się naskórkiem.
- Światło czerwone i podczerwone – działa najgłębiej. Powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawia mikrokrążenie, stymuluje syntezę kolagenu, ułatwia wymianę substancji odżywczych. Stosowane jest w terapii zapobiegającej wypadanie włosów.
Lampa LED na włosy pozwala na indywidualne dobranie poszczególnych kolorów światła do danego problemu lub na naświetlanie trzema długościami fal naraz w celu jednoczesnej terapii kilku schorzeń w każdej sesji.