Czy zastanawialiście się, dlaczego lekarz po zabiegu mezoterapii zaleca zawsze picie dużej ilości wody? To proste, chodzi o wiązanie wody w skórze. Cząsteczka kwasu hialuronowego zawartego w preparatach do rewitalizacji może związać aż 400 razy wody więcej niż sama waży, nawilżając i regenerując w ten sposób skórę – efekt odmłodzenia jest natychmiastowy. Jeśli jednak po zabiegu nie pijemy, a często tak się dzieje, bo np. zapominamy lub ciężko jest nam się zmusić, mezoterapia zadziała słabiej. Z pomocą przychodzi kroplówka witaminowa!
Jak działa kroplówka po mezoterapii?
Kroplówka z wit. C podana bezpośrednio po zabiegu mezoterapii igłowej – intensywnie nawadnia i tym samym pozwala cząsteczkom kwasu hialuronowego efektywnie związać wodę! To gwarantuje fantastyczny, jeszcze lepszy efekt: nawilżonej, promiennej, wygładzonej, po prostu pięknie odmłodzonej skóry i pozwala zapomnieć o przymusowym piciu 2 l. wody po zabiegu. Takie praktyczne rozwiązanie doceniły już dawno gwiazdy światowego formatu, takie jak Madonna czy Brad Pitt.
Mezoterapia igłowa
Efekt rewitalizacji po zabiegach mezoterapii jest natychmiastowy i utrzymuje się przez kilka miesięcy. Jest to jeden z bardziej skutecznych zabiegów rewitalizujących wiotką i poszarzałą skórę, również tę z przebarwieniami. Są różne koktajle odżywczo-regenerujące skórę, które dobiera kosmetolog w trakcie konsultacji. Zabieg warto powtórzyć co najmniej 3 razy w kilkutygodniowych odstępach i wykonywać w celu anti-aging 1-2 razy w roku. Przed zabiegiem podawane jest znieczulenie, aby zmniejszyć dyskomfort wynikający z nakłuwania skóry. Do 7 dni po mogą wystąpić siniaczki i lekka opuchlizna, więc warto to uwzględnić. Siniaczki łatwo zatuszować makijażem.
Kroplówka z wit. C
Kroplówkę podaje pielęgniarka, wkłuwając się w zgięcie łokcia – identycznie, jak przy pobieraniu krwi. Potem ok. 30 min. spokojnego, relaksującego odpoczynku, żeby płyn z wit. C o działaniu silnie antyoksydacyjnym, osłabiającym destrukcyjną aktywność wolnych rodników i pobudzającym procesy regeneracyjne w organizmie, mógł dotrzeć do krwi. Tam przejmują go cząsteczki HA i skutecznie wiążą w skórze.